Proficiency Sınavı Eğitimleri

ÖN BİLGİ Formu!
Hemen ÜCRETSİZ Ön Bilgi Alın.
Bilgi Formunu Doldurarak, Yasal Uyarı/Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.
Whatsapp Ön Bilgi Hattı
Proficiency Sınavı Eğitimleri

Hazırlık Atlama Sınavı olan Proficiency, her üniversitenin kendi bünyesinde hazırladığından dolayı üniversiteden üniversiteye farklılık gösteren bir sınavdır.


Proficiency sonucunda başarı elde öğrenciler doğrudan lisans eğitimlerine başlarlar. Hazırlık sınavını atlayamayan öğrenciler ise bu sınav sonucunda düzeylerine göre gruplara ayrılarak hazırlık eğitimlerine başlarlar. Aynı zamanda hazırlık sınıfı eğitimini tamamlayan öğrencilerin derecelerini yükseltmek sınavın diğer bir amacıdır.

Yukarıda belirttiğimiz gibi proficiency sınavı üniversiteden üniversiteye farklılık gösteren bir sınavdır. Ancak genel itibariyle sınavda dilbilgisi, sözcük bilgisi, okuma, dinleme ve yazma alanlarında çeşitli soru tiplerine yer verilir. Her üniversite kendi sınav tarihini kendisi belirler; genellikle eylül ayının 2. haftası ile ekim ayının 2. haftası arasında yapılır.

Temel olarak bütün üniversitelerin hazırladıkları sınavlarda grammar, vocabulary, reading, listening ve writing alanlarında sorular çıkmakta ve bu sorular genellikle benzer tipte olmaktadır. Bu soru tipleri özel çalışma gerektiren soru tipleridir.

Reading bölümü; öğrencilerin İngilizce okuma ve kelime bilgilerinin ölçüldüğü ve çeşitli uzunluktaki ortalama 40 sorudan oluşan bir bölümdür.

Listening bölümü; yaklaşık 30 sorudan oluşan, öğrencilerin İngilizce becerilerini ölçen ve tüm parçaların ikişer kez dinletildiği bir bölümdür.

Grammar bölümü; boşluklu okuma parçaları, cümleler ve diyaloglar verilerek dilbilgisi kuralları içeriğinde ve anlam bütünlüğü bozulmadan öğrencinin tamamlaması istenilen bir bölümdür.

Writing bölümünde, öğrencilerin yazma becerilerini belirli kurallar ve kalıplar çerçevesinde test etmek amacıyla yaklaşık 350 kelimelik bir kompozisyon yazılması istenir.

Hemen Size En Yakın Şubelerimize Ulaşın

Just English Dil Okulları Güvencesi İle Eğitim Almaya Hazır mısın?

Şimdi Bizimle Proficiency Kazan!

Just English Dil Okulları Güvencesi İle Yüksek Skor/Puan Garantili Proficiency Kursu Eğitimleri İçin Hemen Ön Bilgi Formunu Doldurabilirsiniz.
Formu Doldurarak, Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.
Whatsapp Ön Bilgi Hattı
Hemen TIKLA-ARA!
Ön Bilgi Hattı
Hemen TIKLA-YAZ!
Whatsapp Hattı
ÖN BİLGİ Formu!
Hemen ÜCRETSİZ Ön Bilgi Alın.
Bilgi Formunu Doldurarak, Yasal Uyarı/Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.
Whatsapp Ön Bilgi Hattı