Proficiency Sınavı Eğitimleri

ÖN BİLGİ Formu!
Hemen ÜCRETSİZ Ön Bilgi Alın.
Bilgi Formunu Doldurarak, Yasal Uyarı/Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.
Whatsapp Ön Bilgi Hattı
Proficiency Sınavı Hazırlık Kursu

Hazırlık atlama sınavı olan proficiency, her üniversitenin kendi bünyesinde hazırladığı bir sınav olduğundan üniversiteden üniversiteye farklılık göstermektedir.


Proficiency sonucunda başarı elde eden öğrenciler doğrudan lisans eğitimlerine başlarlar. Hazırlığı atlayamayan öğrenciler ise bu sınav sonucunda düzeylerine uygun gruplara ayrılarak hazırlık eğitimlerine başlarlar. Aynı zamanda hazırlık sınıfı eğitimini tamamlayan öğrencilerin derecelerini yükseltmek sınavın diğer bir amacıdır.

Belirttiğimiz gibi sınav üniversiteden üniversiteye göre farklılık göstermekle birlikte temelde gramer, kelime, okuma, yazma ve dinleme bölümlerinden oluşmaktadır. Kimi üniversite bu bölümler arasına konuşma (speaking) bölümü eklese de kimi üniversite konuşma bölümünü sınava dâhil etmez.

Proficiency sınavı iyi bir eğitim sonucunda kolaylıkla başarılabilecek bir sınavdır. Ancak dediğimiz gibi sınav tekniğini öğrenme, karşınıza çıkabilecek soru tiplerini görme ve pratiklik kazanma bakımından iyi bir eğitim gerektiren bir sınavdır.

Just English bünyesinde yer alan eğitmenlerin tamamı üniversite eğitmenliği deneyimine ve akademik unvana sahiptir. Uzman eğitmen kadromuz proficiency programını her üniversitenin farklı tip sınav uyguladığının bilinciyle hazırlamaktadır. Ayrıca Just English’te her üniversitenin sınavı için ayrı sınıf grupları oluşturulmaktadır. Derslerde kullanılan materyallerin başında ilgili üniversitenin yapmış olduğu sınavlar gelir. Böylelikle öğrencilerimiz girecekleri sınavın tekniğine tam anlamıyla hâkim olmaları sağlanır.

Hemen Size En Yakın Şubelerimize Ulaşın

Just English Dil Okulları Güvencesi İle Eğitim Almaya Hazır mısın?

Şimdi Bizimle Proficiency Kazan!

Just English Dil Okulları Güvencesi İle Yüksek Skor/Puan Garantili Proficiency Kursu Eğitimleri İçin Hemen Ön Bilgi Formunu Doldurabilirsiniz.
Formu Doldurarak, Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.
Whatsapp Ön Bilgi Hattı
Hemen TIKLA-ARA!
Ön Bilgi Hattı
Hemen TIKLA-YAZ!
Whatsapp Hattı
ÖN BİLGİ Formu!
Hemen ÜCRETSİZ Ön Bilgi Alın.
Bilgi Formunu Doldurarak, Yasal Uyarı/Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.
Whatsapp Ön Bilgi Hattı